неділя, 5 червня 2022 р.

Найбільш відомі живописні полотна

Витоки:https://canvas.com.ua/kollektsii-kartin/izvestnye-polotna-russkikh-khudozhnikov-chast-2
"Ранок у сосновому лісі"
Це найпопулярніша картина Івана Шишкіна. Смішно, але коли художник починав навчатися в Академії, його запитали, що він хоче писати. Хлопець відповів: краєвиди. Всі розсміялися: Івану Івановичу з таким прізвищем пейзажі і писати. Але, виявляється, дарма сміялися: настільки яскравими ліс і мешканці виходили тільки у Шишкіна. І полотно «Ранок у сосновому лісі» – не виняток. Щоправда, сучасні критики вже встигли звинуватити Шишкіна та помічника Савицького у відсутності реалізму: дерева якісь несправжні, трійню ведмедиці не народжують. Ох, ці критики.
«Бояриня Морозова» 

Ніколи не думали, як виникла ця картина? Виявляється, навіяла її Сурікова ворона, чорна-чорна, що сидить на снігу. І розповіді бабусі - художники. Вона повідала вразливому хлопчику історію боярині Феодосії Морозової, що вирушила на загибель за віру. Ідея виношувалась довго. І не дарма, полотно вийшло дивовижним. Критики називали його і глибоким, і трагічним, і комічним. А гострим мовою людям російський художник відповідав самостійно. Говорив: в історичній картині головне – дотриматися духу тимчасової епохи. А деталі не настільки і важливі.

евідома"

Дивиться жінка з картини чи гордо, чи з цікавістю – не зрозумієш. Волосся темне, одягнене за модою. А хто така чудова героїня картини Крамського? "Незнайомка", як повелося з вірша Блоку. Або "Невідома", як назвав полотно художник. У ній дізнавалися і Анну Кареніну, і Настасью Пилипівну, але про прототип Крамської промовчав.
«Дівчинка з персиками»

На відміну від попередньої картини, особистість дівчинки відома – дочка Сави Мамонтова, відомого на той час мецената. Віра, старша, надихала чимало художників, але найвідомішим її зображенням стала картина Сєрова. Звичайно, сидіти їй, дванадцятирічній дитині, в одній позі кілька годин складно. За що Сєров їй постійно дякував і після написання картини. Не дивно, адже полотно зробило художника неймовірно популярним – замовлення буквально посипалися йому на голову.
"Граки прилетіли"

Картина Саврасова знайшла величезний успіх на виставці Товариства передвижників. Саме в ній його представники відшукали душу, а не просто дерева та небо. Пейзаж не з'явився у голові художника просто так – аналогічний вигляд він спостерігав у селі Сусанине. І церква там є, щоправда, граків побачиш не завжди.
"Бурлаки на Волзі"

Вперше побачив Рєпін їх на Неві, коли навчався в Академії. Контраст виявився вражаючим: радісні дачники, барвиста дивовижна краса природа і вони – втомлені, виснажені. Це вразило Рєпіна, і він миттю взявся за фарби. А коли друзі знайшли художнику двісті карбованців на поїздку до Волги, він знайшов бурлаків і написав етюди. А писати полотно, зі сформованим сюжетом у голові, Рєпін поїхав до Ширяєва. Коли полотно виграло бронзову медаль на відомій виставці, її придбав Володимир Олександрович та повісив полотно у більярдній.

«Богатирі»

Die drei Bogatyr

Як Сурикову картину навіяла ворона, так Васнецову «Богатирей» навіяли могутні дуби парку Абрамцевської садиби. Щоправда, народ цю картину кличе просто «Три богатирі», їх на полотні справді три – посередині на коні сидить Ілля Муромець із списом та палицею. Біля, на білому коні, сидить Добриня Микитович, а на рудому коні – Альоша Попович із цибулею. І «у нагоді» діти мецената Сави Мамонтова – прототипом Альоші став молодший його син.

"Нерівний шлюб"

Завдяки щасливому випадку Василь Пукірєв потрапив до училища живопису. Але показав себе студентом талановитим і відповідальним. Писав він чимало, але найвідоміше його полотно – «Нерівний шлюб». Просто для художника маслом це виявилася не просто картина, за полотном ховалася глибоко особиста історія. Як зазначав друг Пукірєва, дівчина, зображена на картині, – наречена художника. А за нею, схрестивши руки, стоїть художник. Картина вийшла настільки вдалою, що зіпсувала життя багатьом людям, які бажають отримати за дружину молоду дівчину.

«Мисливці на привалі»

Ця картина Перова неймовірно жива. Пейзаж похмурий, а мисливці сміються. Достоєвський цим твором особливо захоплювався. Говорив: один мисливець бреше, другий намагається йому вірити, а третій просто сміється. Але не суто картина неоднозначна, неоднозначні й відгуки про неї. Дехто наголошував на відсутності в особах правдивості – награно.

"Явлення Христа народу"
Іванов, прочитавши Євангелія від Івана, подумав і вирішив написати явлення Христа. Спочатку Іванов підготувався - вирушив до Риму, написав одну картину просто так, щоб власні сили оцінити. Картина на успіх заслужила. І Іванов приступив до справи свого життя. А «справа» виявилася великою: п'ять метрів заввишки, сім завширшки. І 20 років роботи. Незабаром після завершення полотна митець помер, не дізнавшись, що йому надали орден.

Немає коментарів:

Дописати коментар